Çocuksuz arkadaşlarınızla çok daha fazla takılın

Dün SF Gate’de bir yazı okuyordum, daha mutlu bir ebeveyn olmak için on fikir olarak adlandırılan bir yazı okuyordum çünkü New York dergisi Post’u okumayı düşünerek biraz huysuzdum Mutluluk ve eğlence yok. (Ebeveynler neden ebeveynlikten nefret ediyor).

Orijinal New York Post, ebeveynliğin sevinçlerini (yoğun) ve sıkıntılarını (sık) kataloglar. Bu alıntıyı okuduktan sonra: Çocuklar “büyük bir sevinç kaynağıdır, ancak diğer tüm mutluluk kaynağını boktan çevirirler”, anlaşmaya başlayarak başladım. Okumayı bitirmeden önce dayanışmamı tweetledim ve facebook yaptım.

Ama şimdi kitabımdan ve web sitemden ters duyguyu tezahürat ediyor muydum? Çok daha eğlenen anneler benim schtick’im, değil mi?

Yani, gerçekten doğru mu? Çocuklarım anne olmadan önce yapmayı sevdiğim her şeyi çaldı mı? İtiraf etmeliyim ki, o şüphe anı boyunca, ebeveynliğin parlak tarafını bulmak için biraz fazladan yardıma ihtiyacım vardı.

Oğluyla birlikte gösterilen Jessica Todd Harper’ın kendi portresi.

Sevdiğim daha mutlu ebeveynlik fikri (SF Gate makalesinden) şudur: Çocuksuz arkadaşlarla takılmak. Bu insanlar akıl almaz konuşmalarınızda uyku savaşları veya bebek arabalarında karşılaştırma alışverişi hakkında yürümek istemiyorlar. Bu insanlar hala iyi bir zaman!

Bir bebeğinizden hemen sonra, veba gibi çocuksuz arkadaşlardan kaçınırsınız… en azından yaptım. Neden emin değilim. Belki de özgürlüklerini kıskanmış olduğumdan korktum ya da belki de ilişki kuramayacakları için dehşete düştüm.

Bu bir hataydı çünkü bir kez bu arkadaşlarla yeniden bağlantı kurmaya başladığımda, ebeveynlik aşırı yükü için en iyi tedavi olduklarını fark ettim. Ve hayır, çok daha fazla şarap içebildikleri için değil. Ebeveyn arkadaşlarım aslında çocuksuz arkadaşlarımdan daha ağır içenler (bunun neden olduğunu merak ediyor?). Çünkü çocukların dışındaki şeyler hakkında nasıl konuşacaklarını biliyorlar. Aslında ana sayfanın ötesinde “New York Times” ı okuyorlar, sinemalarda sinema resimlerini görüyorlar, mevcut müziği dinliyorlar ve Hawaii ve Tahoe’ye gitmenin ötesinde seyahat planları var.

Ve eğer çocuklarınız hakkında konuşmak istiyorsanız, bu çocuksuz arkadaşlar size harika bir çocuk psikiyatristinin adını vermek veya böyle bir ebeveynlik kitabını okumanız gerektiğini söylemek yerine, bu kadar iyi bir ebeveyn olmaya çalıştıkları için sizi dinler ve hayranlar.

Konuşacak bazı şeyler bulmanız gerekebilir, ancak bunu yapabileceğinizi biliyoruz!

Daha fazla oku:
Etkinlik #107: Yetişkin konuşmaları yapın
Tüm mutluluk ve eğlence yok. Ebeveynler neden ebeveynlikten nefret ediyor.
Daha mutlu bir ebeveyn olmak için on fikir.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *