Çemen otu ve emzirme; Çalışıyor mu ve güvenli mi?

Fenugreek ve emzirme; Bunlar, emzirme yolculuğunuz sırasında genellikle yan yana duyacağınız iki kelimedir. Birçok anne düşük arzla mücadele ediyor. Yeterince yaratmadığınızda bir bebeği hemşirelik yapmaya veya yeterli miktarda pompalamaya çalışmak sinir bozucu olabilir. Çemen otu, süt arzını artırmak için uzun zamandır doğal bir yöntem olarak lanse edildi. Fenugreek, bir galactagogu hakkında düşünülen bir bitkidir, anne sütü üretimini artıran bir şeydir. Çağdaş çalışmalar farklı sonuçlar yaratsa da yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Çemen otu sizin için çözüm gibi gürültü yoksa veya yöntemleri ikiye katlamak istiyorsanız, aynı şekilde güç pompalamayı deneyebilirsiniz!

Çemen otu nedir?

Fenugreek, küçük beyazımsı çiçeklerin yanı sıra tipik çevre dostu yapraklarınız olan bir bitkidir. Aynı şekilde, baklalarında küçük bronz çemen tohumu oluşturur.

Hint ve Oriental mutfağı, Çin tıbbına ek olarak, hepsi çemen otu kullanıyor. Lezzet, bulaşıklara eklendiğinde akçaağaç şurubuna benziyor. İlginç bir şekilde, çemen takviyeleri alan anneler de harika şurup kokusu alacaklar.

Son zamanlarda, Amerikalılar birçok sağlık ve sağlıklı yaşam faydası için onu almaya başladılar. Fenugreek testosteronu artırabilir, diyabet hastalarında kan şekerini yönetmeye yardımcı olabilir ve bir galaktogudur.

Çemen otu hapları alan veya çemen çay içen emziren anneler genellikle süt arzlarını artıracağını umarak bunu yaparlar. Sonuçlar karışık. Bazı çalışmalar, süt üretimindeki işlevinin fizikselden daha zihinsel olabileceğini göstermektedir.

Birkaç anne hemen hemen bir artış fark edecek, ilk iki ila üç gün içinde, diğerleri bir veya iki hafta beklemek zorunda kalabilir ve yine de bazıları asla bir artış görmez. Yeterli arz seviyeleri devam edene veya uzun vadeli olana kadar çemen otu kullanabilirsiniz.

Emzirirken çemen risksiz mi?

Fenugreek, emzirme sırasında almak için risksiz bir bileşiktir. Yapay akçaağaç şurubunu lezzetlemek için kullandıkları için ve birçok mutfakta keşfedebileceğiniz için, çemen oldukça zararsızdır.

Bununla birlikte, insülin ve antikoagülanlar gibi bazı ilaçlarla etkileşime girer, bu nedenle herhangi bir formda almadan önce doktorunuzla denetleyin. Astım veya diyabet yaşıyorsanız çemen otu dikkatle alın.

Çemen otel, fıstıkla aynı cins içindedir, bu nedenle bir fıstık alerjiniz varsa veya daha önce yer fıstığına olumsuz tepkiler varsa bakım kullanın.

Olası yan etkiler

Çemen rejimleri birkaç yan etki içerir. Bazı anneler bağırsak üzgün yaşar. Fenugreek, emziren annelerde ishal, mide mide ve bulantı ile bağlantılıdır. Bu yan etkiler sadece sizde bebeğinizde bulunmayabilir, çünkü çemen emzirir.

Neyse ki, çoğu durumda, çemen otu veya toplam durdurma miktarındaki bir azalma işaret rahatlaması sağlar.

Çemen otu ve emzirme; Gerekiyor muyum?

Galaktagog gerekip gerekmediğinizi belirlemek zor olabilir. Çoğu anne, her zaman böyle olmadığında çemen oteline ihtiyaç duyduklarını varsayar.

Bebeğiniz sadece emzirirken çocuk doktorunuz tarafından belirlenen ağırlık hedeflerini tatmin ediyorsa, süt arzınız büyük olasılıkla iyidir. Bebeğiniz kilo almıyorsa, çocuğunuzun doktoru veya emzirme danışmanı ile tatmin olmalısınız.

Süt arzının büyük belirtileri olmayan birkaç teknik ve faktörler vardır. Genellikle, aylık döngünüz sırasında hormonlarınızla besleme seviyeleri modifikasyonu.

Bebekler de döngülerle de gidebilir, ayrıca hemşirelik sıklığı ve nadiren arz önerebilir. Büyüme hamlesi yaşıyor olabilirler veya sadece özellikle telaşlı bir aşama yaşıyor olabilirler. Daha sık emziren, göğsüne karışan ya da yavaş içen bir bebek her zaman arzınızın düştüğü anlamına gelmez.

Son olarak, göğüslerinizin hissi veya bir hayal kırıklığı hissi ya da eksikliği, süt arzı seviyesinin büyük belirtileri değildir.

Pompalıyorsanız ve yeterince yaratmıyorsanız veya doktorunuz arzınızı artırmayı önerirse, çemen otu hakkında düşünebilirsiniz.

Çemen otu nasıl kullanılır

Çemen otu kapsüller, toz form, tohum veya çay olarak mevcuttur. Satın aldığınız ürün bir dozlama grafiği içermelidir. Çoğu durumda, süt arzında bir destek yaşadığınızda, çemen almayı olumsuz etkiler olmadan tüketmeyi durdurmak risksizdir.

Fenugreek’i diğer arz artan tekniklerle birlikte kullanmak en iyisidir. Bu, hemşireliği sık sık ve talep üzerine, emziklerin ve/veya şişelerin kullanımını azaltmanın yanı sıra ya da bebek hemşirelerinden hemen sonra veya beslemeler arasında pompalamayı da içerir. Sütün göğüslerden çıkarılması vücudunuza daha fazlasını yaratması gerekir.

Tedarik artırma yöntemlerini kullanarak çemen otu alarak yavaşça başlayın. Bit sütü olmaktan da çok fazla olmaya gitmek basittir. EngoremenT’yi anne sütü üretim çabalarınızla aşırılırsa geri dönebilir.

Çemen otu en iyi markaları

Çemen otelini saf tipinde alabilir veya Galactagogues olarak sınıflandırılan diğer bitkilerle karıştırabilirsiniz. Emziren anneler en çok çemen otu karışık formda alır, ancak saf tipte çemen olmasını istiyorsanız size bu seçeneklerden birkaçını da sağladık.

Saf çemen

Saf çemen, genel olarak genel nüfusa doğru pazarlanır ve doğrudan emziren anneleri hedeflemeyebilir.

Nutrigold Fenugreek Gold-ABD’de oluşturulan en iyi, glutensiz, GDO’suz, organik bir ürün

Nature’ın yöntemi Çemenlik – çoğu süpermarkette sunulmanın yanı sıra yapay renkler, lezzetler ve koruyucular içermez.

Solaray Organik Çemen – Dolgular olmadan oluşturulan organik olarak yetiştirilen ve% 100 vejetaryen.

Emziren anneler için çemen karışımları

Çemen karışımları normalde sadece emziren anneler için üretilir. Çemen otu ile birlikte artan bitkileri artıran ve probiyotikler gibi ilavelere bile sahip olabilirler.

Pembe Stork True Süt – Bu karışım, kutsanmış devedikeni tozu, süt devedikeni özü, keçi rue tozu, anason tohumu tozu ve rezene tohumu tozuna ek olarak çemen otu içerir. En iyi bilinen Galactagoges’lardan birkaçı ile güçlü bir karışım.

Anne en iyi, kutsanmış devedikeni bitkisinin yanı sıra çemen tohumu-hızlı bir şekilde çalışan bir karışımı anlıyor.

Upspring Milkflow – Çemen otlakları, havuç tohumu, pancar, anason ve kutsanmış devedikeni içeren karışık bir meyve aroması ile toz bir içecek karışımı. Hap yutma problemi olan kadınlar için.

Çemen otu ve emzirme nihai hususları

Çemen otu sizin için seçerseniz, her türlü ilaç etkileşimi ve/veya alerjiyi dikkatlice değerlendirin. Başlamadan önce doktorunuz, çocuk doktorunuz veya emzirme danışmanınızla çemen takviyesi almayı tartışmak en iyisidir.

Çemen otu aldığınızda, biraz miktarla başlayın ve dozu birkaç gün ila haftalar arasında son derece yavaşça artırın. Herhangi bir semptom fark ederseniz, çemen almayı kesin veya bırakın.

Piyasada çok sayıda mükemmel marka ile, hemşirelik yolculuğunuzu süren ve hoş hale getirmeye yardımcı olacak bir marka keşfedeceğinizden emin olabilirsiniz!

Seveceğiniz diğer makaleler:

Hindmilk ve Foremilk ”¦ Önemli bir fark var mı?

Isın anne! Bebekler için en iyi şişe ısıtıcısına [hızlı bir rehber]!

Gassy Bebekler için En İyi Formül [5 göbek yatıştırıcı seçenekleri!]

Emzirme ile ilgili herhangi bir mücadeleniz varsa lütfen Facebook grubumuza ulaşın! Hemen buradayız ve bulunduğunuz yerde olan bütün bir Mamas kabilesi var.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *