Gençlerinize Güçlü Bir Matematik Vakfı

Paylaşımı Vermek Bakıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Ben bir matematik eğitmeniyim, aynı zamanda bir gencin matematik tarafından zaten yenilmiş sınıfıma geldiğini duyduğumda beni acı çekiyor – daha da kötüsü, telefon çağrısı evinin ebeveynlerin ilk otuz saniye içinde, ilk otuz saniye içinde sonuçlandığı zamandır. “Ben de matematikte harika değildim.”

Herkes her şeyde harika olamaz. Bununla birlikte, güçlü bir matematik vakfı, matematikte harika olmasanız veya her zaman onunla mücadele etseniz bile çocuklar için çok sayıda kapı açar, bunu çocuklarınıza geçirmeyi önlemek için adımlar atabilirsiniz.

Olumsuz bir ebeveyn tutumu, eğer genciniz onu alırsa, gençlerinizin matematikte erken durmasına izin vermek için örtük bir yöntemdir. Matematikte gelişmediğinizi ve denemeleri gerektiği hissini elde edebileceğinizi anlayacaklar. Eğer bu sizseniz, o zaman matematikteki mücadeleleriniz hakkında samimi olabilirsiniz, ancak aynı şekilde neden çok daha başarılı olmayı arzuluyorsunuz. Aynı şekilde onları öğretmenle uymaya, matematik ödevlerine katılmaya ve ekstra kaynakları keşfetmek için onlarla birlikte çalışmaya motive edebilirsiniz – HomeworkDoer.org adresinde matematik yardımı almaya yardımcı olabilirsiniz. Tüm bu adımlar matematiğe çok daha fazla değer sağlamaya yardımcı olacaktır. Gençlerinizin “okumada harika değilim” ve çok denemeyi bırakmasına izin vermezsiniz, bu yüzden matematiğe aynı saygıyı sağlayın, çünkü çok fazla fırsat üretebilir.

Aynı şekilde matematiği günlük aktivitelerinize veya diğer konular hakkında konuşurken ekleyebilirsiniz. Matematiği entegre eden kitaplara baktım (“Matematik gösteren resimli kitaplar” için temel bir göz atın), sayılar hakkında konuşmanın yanı sıra oynarken karşılaştırma, gençlerin reçete ayarlamaları yapmanıza veya ne zaman planlanacağını planlamanıza yardımcı olmalarını sağlayın Belirli bir zamanda bitmesi için bir yemeğe başlayın, kesirler, müzik veya geometri ile sanat arasındaki bağlantı ve brüt motor becerilerini kullanan yöntem matematik hakkında konuşun (“Kinetik Öğrenme” de arayın Fikir almak için matematik olarak).

“Eğitimde kahramanlarınızı” destekleyen ilgili

Gençlerinize matematik sağlamak için yapabileceğiniz her şey, önemli inanma becerileri de gelecekteki akademik mesleğine güçlü bir okuyucu kadar yardımcı olacaktır.

Bu yazıya bağlantı: gençlere güçlü bir matematik vakfı vermek

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *