Bizi zamanında kuruma götürmek için müziği nasıl kullanıyorum

Hepimiz okul öncesi veya kuruma zamanında ulaşmak istiyoruz. Mutfak alanımı yeniden yapılandırmak gibi, gençlerin kendi kahvaltılarını yapabilmeleri, bir gece önce öğle yemeği yapabilmeleri ve bir hafta önceden kıyafet seçmeleri için sabahları evimde – özellikle kurum günlerinde – daha pürüzsüz hale getirmek için birçok şey denedim.

Çok daha başarılı ev hacklerimizden biri, evden ayrılma zamanının geldiğini bize söyleyen çocuk onaylı müziğe ayarlanan bir alarm. Ayrılmamız gerekmeden on dakika önce bizi bilgilendiren bir Sonos konuşmacısı kullanıyoruz, ancak bunun için her türlü uygun fiyatlı müzikal çalar saat çalışacaktır. Müzik çaldığında, hepimiz yaptığımız şeyi azaltır ve sırt çantalarına ve ayakkabı alanına rapor vermeye hazırlanırız.

Bu teknik, müzik, bir kelime belirtmeden oynamaya devam ettiği için harekete geçme gereksinimini hatırlatma veya yükseltme gereksinimini kökten artırır. (Yukarıdaki gençler için sık sık “ayakkabı zamanı” diye bağıracağız, ancak bundan sonra matkabı anlıyorlar.)

Müzik yaklaşık 15 dakika ve hala evdeysek, o zaman sesimi yükseltip çılgın davranıyorum. Ancak bu sadece zamanın yaklaşık% 2’si gerçekleşir, bu yüzden büyük bir numara keşfettiğimizi belirtirdim.

Bu evinizde işe yarar mı?

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *