Hükümet, FDA’nın tuzunu azaltmaya yönelik önerisini takip etmeyi reddediyor

paylaşım bakıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Hangi çocuk bir torba patlamış mısır yemeyi, her parmağın fazla tuzunu yalamayı sevmiyor? Sevdiğimiz yiyeceklerin çoğu, büyük miktarda sodyum içeriyor. Daha düşük seviyeli sodyumlu gıdalar genellikle mülayim tadı. Ama bir kez daha sağlığımızı tadı için sabote ediyor muyuz? (Evet!) Ve Hükümet, Amerikan’ın tüketimindeki yiyeceklerin azaltılmış tuz seviyelerini zorunlu tutarak halkın sağlığını kurtarmaya yardımcı olmalı mı? (Evet!)

Yiyecek ve uyuşturucu yönetiminden yeni bir ifadeye göre, Amerikalılar çok fazla tuz yiyorlar. FDA, Hükümetin ne kadar tuz gıda ürünlerinin içerebileceği konusunda katı düzenlemeler getirmesini istedi. Ne yazık ki, hükümetin bu önerileri kurma planları yok. Bunun yerine, FDA, gıda üreticilerinden gönüllü tuz azaltmalarına güvenmelidir. Bugüne kadar bu yaklaşım çok iyi çalışmadı.

Ne kadar tuz yiyoruz? Ortalama Amerikalı, günde 1,5 çay kaşığı tuz yiyor, önerilen miktarın iki katından fazla. Aslında, bu tuz miktarı yüksek tansiyon, vuruşlar ve diğer tıbbi problemler için risk arttırır. Sadece tuz çalkalayıcısına izin vererek güvende olduğunuzu düşünmeyin! Yiyeceklere tuz koymak sadece yaralanmaya hakaret eder. Çoğu işlenmiş gıdalar ve restoran yemeklerinde çok miktarda tuz gizlenir.

Mevcut Hükümet Kılavuzları, maksimum günlük sodyum alımını 2,300 miligram olarak çağırır. Alet bu numaranın üstünde olduğunda sağlık sorunları belirir. Bu yeni ifadeler, günde 1,500 mg’lık bir maksimum günlük sodyum alımını önermektedir (ve 50 yaşın üzerindeki yetişkinler için daha az). Bu kılavuzlara, ortalama sodyum tüketimi günde 3.400 mg’dan fazla olduğundan, bu kılavuzlara dikkat etmiyoruz. Görünüşe göre, sadece birinin diyetinin sağlıklı olmadığını bilmek, ortalama Amerikalıyı alışkanlıklarını değiştirmeye ikna etmek için yeterli değildir.

İlgili Kayıtlı Diyetisyen Diyetinize Eklemek için Dört İlkbahar Sebze Payları

Eklenen sodyumda sert bir azalmayı aramak yerine, araştırmacılar kademeli bir değişim öneriyorlar, bu yüzden ülkenin lezzetleri tomurcukları adapte olabilecek ve gıda endüstrisinin lezzetli, daha sağlıklı, alternatifleri arayabileceği zamanı geldi. Önerilen düzenlemeleri, hem gıda üreticilerini hem de tüketicileri, bir yıl boyunca ayarlanan kademeli bir geri dönüşümde farklı yiyecekler için maksimum sodyum seviyelerini ayarlayarak daha sağlıklı bir yeme yoluyla rahatlatacak. Nihai amaç, tuz tüketimini günde 0,5 çay kaşığı azaltmaktır.

Hükümet yetkilileri, sodyum seviyelerine sınırları belirlemek için yeni yasalar yazmanın, gıda yöneticilerinin gönüllü indirimleriyle çalışmaktan çok daha uzun süreceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, gıda yöneticileri, sodyum seviyelerini azaltmanın lezzetli bir yolu olmadığını iddia eder. Ancak aynı gıdalardaki marka marka farklılıkları, bunun olmadığını göstermektedir.

Tıp Enstitüsü, bu salı günü verilen bir açıklamada, gıda endüstrisinin gönüllü olarak sodyum azaltmada çok az ilerleme kaydettiğini bildirdi. Bu ne sürpriz! Şirketler, daha sağlıklı, daha sağlıklı olmayacak bir ürün üretmek için büyük miktarda para harcamamış olmadıklarını mı kastediyorsunuz? Şok edici. Yalnızca gıda endüstrisi yöneticilerinin iyi doğasına dayalı bir plan nasıl başarılı olabilir?

Tuz gerçek sağlık sorunlarına yol açar. Üçüncü yetişkinlerden biri, yüksek tansiyondan, kalp krizi, vuruşların ve böbrek yetmezliğinin önde gelen bir nedeni yüksek tansiyondan muzdariptir. Amerikan Tıp Birliği, 150.000 hayatın her yıl kaydedilebileceğini, basitçe işlenmiş ve restoran yiyeceklerinde sodyum seviyelerini ikiye böldüm.

Bu Authorjoanna Dolgoff, M.D. bir çocuk doktoru, çocuk obezite uzmanı ve kırmızı ışık, yeşil ışık yemi (Rodale, 2009) yazarıdır. Dolgoff’un çocuk ve ergen kilo verme programı (http://www.drdolgoff.com) WABC haberleri, WNBC News, Fox 5 Morning Show, My9 Haberler ve WPIX Haberleri’nde yer aldı. Ayrıca bugün şov ve ekstra, Huffington Post için resmi bir blog yazarıdır ve milletin en büyük kilo kaybı kampı için resmi bir blog yazarıdır. 45 farklı eyaletten gelen çocuklar, Dolgoff’un çevrimiçi kilo verme programı ile kilo veriyor (http://www.drdolgoff.com) .dr. Dolgoff, Princeton Üniversitesi’ne ve NYU Tıp Fakültesi’ne katıldı ve Pediatrik ikametgahını Columbia Presbiteryen Çocukların New York Hastanesi’nde tamamladı. O Amerikan Pediatri Akademisi Yönetim Kurulu Sertifikalı veEski bir sertifikalı fitness eğitmeni. Dr. Dolgoff, kocası ve 4 ve 7 yaşlarındaki iki çocukla birlikte Roslyn, NY’da yaşıyor.

Bunu forumumuzda tartışın

Bu yazıya bağlantı: Hükümet FDA’nın tuzu azaltma önerisini takip edin
İlgili bariatrik veya kilo kaybı ameliyatı sizin için doğru mu?

0/5

(0 Değerlendirme)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *