Biraz anlayış, çağdaş bir salgın

paylaşımıyla mücadelede uzun bir yöntem olabilir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

https://apis.google.com/js/plusone.jsssacs, CDC’nin yakın tarihli bir raporuna verildiğinde, diyabet öncesi olan dokuz Amerikalıdan sadece biri durumlarının bilincindedir. Bu neden özellikle sağlık ve zindelik dikkatli anneler için gereklidir? Çünkü diyabet sadece-zamanla tip II diyabet haline gelen bir durumdur. Bu durumun diyabet için ilerleme olasılığı diyet planı ve egzersiz ile önemli ölçüde azaltılabilir – ancak önce bunu anlamanız gerekir!

Bugün devam eden diyabet salgını göz önüne alındığında, kendimiz için yapabileceğimiz her şey ve önleme çizgileri boyunca çocuklarımız son derece önemlidir. Önlenmeye yönelik ilk adım, diyabet öncesi semptomların yanı sıra endikasyonların ve belirtilerin daha iyi anlaşılmasıdır. Kadınlarda tipik bir endikasyon, üst dudak, çene, göğüs, üst kollar olarak adlandırılan erkek desen saç büyümesi veya hirsutizm üzerindeki koyu saçlarla birlikte geçen düzensiz döngülerdir. Diğer endikasyonlar infertilite, yetişkin başlangıcı, hormonla ilişkili akne ve kilo verme problemi olabilir. Bu işaret kombinasyonu, polikistik yumurtalık sendromu (PCOS) adı verilen bir hastalıktan kaynaklanmaktadır.

Uzun ve düzensiz döngüler, kadınların ilk dönemlerde başladığı zaman tipiktir, maalesef genç kadınlara, bir yıl sağlanması durumunda kendini çözebilecek bir fenomeni kontrol etmek için genellikle sentetik hormonlar sağlanır. Genç kadınlarda düzensiz döngülerin altta yatan nedeninin teşhis edilmesi ve düzeltilmesi inanılmaz derecede sıra dışıdır. PCOS nedeniyle düzensiz döngüler durumunda, altta yatan ana tetikleyicilerden biri insülin direnci – AKA -prediabet!

Peki siz veya genç çocuğunuzun düzensiz döngüler varsa ne yapılabilir?

Doktorunuzdan sizi insülin direnci için test etmesini isteyebilirsiniz. İnsülin direnciniz varsa, önce diyet modifikasyonlarıyla başlayın:

Kahvenize biraz tarçın serpin (tercih edilen kafessiz – ama biz anneyiz – bu yüzden gerçek olalım!)

Lezzet zerdeçalını kullanmayı sağlayabileceğiniz tarifler arayın

Düşük glisemik indeksi diyet planı uygulamasını indirmenin yanı sıra düşük glisemik endeks yemeklerini de deneyin – veya yüksek glisemik indeksli bir şey yerseniz, bunu her zaman düşük glisemik indeksi gıda ile dengeleyin

Üzüm suyu, jambon, hindi ve spesifik tahıllar gibi krom bakımından zengin yiyecekleri yiyin – ayrıca tahıllar – insülin direncini azaltmak için her gün yaklaşık 200 mcg gereksiniminiz

Düşük insülin direnci olduğu anlaşılan takviyeler, inositol, alf-lipoeik asit ve narenciye kabuğu ekstraktını içerir

Bir yoga videosu alarak, bitlerinizle evde yaparak, Anneler Günü (ve doğum gününüzün yanı sıra yıldönümünüzün yanı sıra Cumartesi günlerinden beri) ve değiştirerek Günlük yaşamda stresli olaylara tepki vermeye tam olarak nasıl inandığınız – Martin Seligman PhD’nin İyimserliğini Keşfetilen Kitabı Konutlayın

Bir egzersiz programı uygulayın – kendinize bakın, böylece diğer herkese daha iyi bakabilirsiniz

Döngüleriniz bu yaşam tarzı değişiklikleriyle “düzenlemeye” başlamazsa, doktorunuzdan yardımcı olabilirsiniz. Tamamlayıcı ve beslenme tıbbı için mevcut olan doktorlar en bütünsel çözümleri sunacaktır.

Sonuç olarak, düzensiz döngülerin büyük uzun süreli sağlık ve sağlıklı yaşam etkileri olan altta yatan bir nedenden kaynaklanmasıdır. Yaşam biçimi ile erken müdahalenin, daha sonraki yaşamda diyabetin ilerlemesini önleyebilmesini sağlamak için kadınların düzensiz dönemler ve prediyabet arasındaki bağlantı hakkında bilgilendirilmeleri gerekmektedir. Biraz anlayış, bu salgınla savaşmak için uzun bir yöntem olabilir! Laurie Heap M.D. Web sitesinin yaratıcısı www.ruhealtyruhappymd.com, 2001 yılında Kansas Üniversitesi Tıp Enstitüsü’nden mezun oldu. Tutkusu, dört gencine ek olarak Fantastik koca, kadınların hormonla ilişkili semptomları tedavi etmesine yardımcı oluyor, aynı zamanda ilaç istiflemesinin yanı sıra işaret gizlemek yerine vücuda dengeyi geri yükleyerek.

Bu gönderiye bağlantı: Biraz anlayış, çağdaş bir salgınla mücadelede uzun bir yöntem olabilir
İlgili olmakD Head ekşimesini tetikleyen nedir?

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *