Son olarak, Aile Yemeği

Aile Yemeği’ne karşı dava. Değiştirilemeyen bağ için ailenizi bir araya getirme sözü için neredeyse efsanevi, değil mi? Olmadığında hissettiğimiz suçluluktan bahsetmiyorum bile.

Her gece 18: 00’de bir aile yemeği için çabalıyorum. Basit bir yemek planladım ve çocukları 25 dakikalık PBS çocuk şovlarının önüne alabiliyorsa, genellikle başarabilirim. Gibi. Alec, o ve otobüsü zamanında koşuyorsa 6: 22’de eve döner.

Dün yıldızların tam olarak hizalanmadığı akşamlardan biriydi. Hazırlamayı seçtiğim akşam yemeği (One Dish Yemekleri yemek kitabından), hazırlık ve pişirme süresinde yaklaşık 1:15 ile Amerikan tarzı tavuk biryani idi. Ve onları 5: 45’te televizyonun önüne koydum (sadece “Meraklı George’un bir kısmı” için zamanla). Oops.

Çocuklar için gerçek akşam yemeğine başladım ve en hızlı yemeklerimden birini yaptım (aynı zamanda, çünkü ben böyle sihirim): tavuk quesadillas, dilimlenmiş elma ve dondurulmuş bezelye. Milo ayrıca haşlanmış yumurta ve kaju fıstığı öğle yemeğinden bitirdi. Onları içmek için süt getirdiğimde, yetişkin akşam yemeği Biryani’si iken onlarla sohbet ettim.

Diğer Chitchat’tan sonra, Holden’e dört tanesi birlikte oturduğumuzu veya çocuklar birlikte yediğimizde veya daha sonra baba ile yediğimi tercih edip etmediğini sordum. Onun doğru cevabı vermesini bekliyordum. Dergi cevabı.

Ha ha.

Holden bana bir aile olarak birlikte yemek yediğimizden ziyade sadece Milo ve onu yemek için yemek pişirdiğimde tercih ettiğini söyledi çünkü o zaman kendi yemeğimi kesintiye uğratmadan yukarı ve aşağı (defalarca) kalkabilirim. ne kadar düşünceli. Milo kabul etti.

Şimdi ne olacak? Sanırım hepimizin paylaştığı zor aile yemeğini hedeflemeye devam edeceğim, ancak suçluluk gezimi gerçekleşmediğinde atlayın.

Gerçek ve hayal edilen aile yemeği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *