İnançla odaklanabilir miyiz?

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

“Tanrı’nın sorunları yoktur, sadece planlar yok,” Corrie Ten Grow’un, bir büro hatası, yaşının idam edilmesinden bir hafta önce bir Nazi toplama kampından serbest bırakılmasına izin verdiğinde söylediği sözleri. Ravensbruck toplama kampının dehşetinden serbest bırakıldıktan sonra Corrie, Tanrı’ya inanılmaz bir güven ile bir inanç hayatı yaşamaya devam etti. Bu, Hollanda’daki Haarlem’deki evlerinde Nazi teröründen Yahudileri sakladıklarında ailesinin sahip olduğu inanç ve güçle aynıdı. II. Dünya Savaşı sırasında aile evi, Yahudi ve Nazi Ordusu tarafından avlananlar için bir sığınak yeri, saklanma yeri oldu.

İnançla nasıl odaklanabiliriz?

Bu inanç yürüyüşünde yeni olduğumda, Corrie Ten Boom’un sözlerini okumak için çekildim. Şaşkınlıkla bu kadının iç gücüne ve inancına hayran kaldım ve hayranım. İçinde olduğu şeyin küçük bir kısmına sahip olmak istedim. Kendini tamamen kurtarıcının eline geçiren kadının kalbi hakkında daha fazla şey öğrenmek istedim. Onun ürpertici ve korkunç durumları, denemelerimi karşılaştırmalı hale getiriyor. Koşullarımızın ortasında nasıl zevk alabiliriz?

Sonra, hapsedilirken Corrie için bir nimet ve güç kaynağı haline gelen kaçak bir İncil’i düşünüyorum. Mucizevi bir şekilde saklandığı bu İncil, ibadet hizmetlerini tutmak için kullanıldı ve ilgili çok sayıda kadın Rab İsa Mesih’i Kurtarıcı olarak tanımıyor. Evet, Corrie’nin gözleri etrafındaki durumlara değil, Rab’be odaklanmıştı. Peter gözlerini Mesih’e odaklamak yerine durumlara baktığında hatırlıyor musunuz?

İlgili Marianne Williamson Vs. Trump: Hangisi gerçekten karanlık psişik gücü yayıyor?

Ve dedi, gel. Ve Peter gemiden indiğinde, İsa’ya gitmek için su üzerinde yürüdü. Fakat rüzgarı gürültülü görünce korkuyordu; Ve batmaya başlayarak, diye bağırdı, Lord, beni kurtar. Ve hemen İsa elini uzattı ve onu yakaladı ve ona dedi ki, sen küçük bir inançtan, bu yüzden şüphe duymadın mı? (Matta 14: 29-31)

Mesih’e bir gözü ve etrafımızdaki durumlarda bir göz tutamayız. Bu dünyanın “iç” sevincimizi çalamayabileceği için her iki gözün de doğrudan Mesih’e odaklanmalıyız. Dünya bizi mutsuz yapabilir, gönül yarası ve gözyaşlarıyla sonuçlanabilir, ancak Mesih’in bir erkek ya da kadın olarak verdiği kalbimizdeki zevkleri asla çalamaz. Bu zihniyet, Corrie Ten Grow’un hakim olduğu şeydir. Odağını pratikte bir pilotun otomatik pilotta ayarladığı gibi. Yolda kaldı ve gözünün yoldan çıkmasına izin verdi. Oh, bu odağa nasıl hakim olacağım!

Bu dünyanın şeylerinin, odağınızı Mesih’ten uzaklaştırmada asla başarılı olamayacağı için dua ediyorum.

Gözlerim Rab’be karşı. Mezmurlar 25:15

Ölümünde bile, Corrie On Grow bu dünyadaki yolculuğunu özel bir nimetle bitirdi. Çünkü Yahudi geleneğine göre, sadece çok kutsanmış insanlara doğum günlerinde ölmek için özel ayrıcalık verildiğini okudum. Corrie On Grow, 15 Nisan 1983’te 91. doğum gününde öldü. Tanrımıza, bizi güçlendirmek ve teşvik etmek için harika bir miras bırakan güçlü inançlı kadınlar için Rabbimize teşekkür ediyorum.

Bu yazıya bağlantı: İnançla odaklanabilir miyiz
Anneler için hayat değiştiren Noel mucizesi ile ilgili

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *