Emziren anne sütü [Bilmeniz gereken 3 şey!]

Dört onsluk bir şişe anne sütü ısıtıyorsunuz, ancak bebeğiniz sadece iki ons içiyor. Artık anne sütunu yeniden ısıtabilir misin yoksa fırlatılması mı gerekiyor? Anne sütü sıvı altındır ve boşaltmanın ne kadar üzücü olabileceğini tamamen anlıyoruz!

Emzirme ve yeniden ısıtma anne sütü genellikle tavsiye edilmez. Bununla birlikte, bunun bir ölçüde güvenli olabileceğini gösteren birkaç çalışma vardır ve birkaç yetkili bunun iyi olduğunu söyledi. Emzirme ile ilgili riskleri ve güvenlik önlemlerini bozalım.

1. Meme sütünde bakteriler

Pompaladığınızda, şişenin içindeki sütünüzde az miktarda bakteri biter. Genellikle, bu bakteriler çok azdır ve buzdolabında veya dondurucuda uygun depolama nedeniyle büyüme fırsatına sahip değildir.

Ek olarak, taze süt bakterilerle savaşabilir ve nispeten anti-enfektif kalabilir. Sütü ne kadar uzun süre saklarsanız, daha az bakteri ile mücadele gücüne sahip olur.

Bebeğinize bir şişe verdiğinizde, bebeğinizin ağzından bakteriler artık mevcuttur. Bebeğiniz emmeye başlar başlamaz şişe kontamine olur.

Bu bakteriler çoğalırsa, bebeğinize zarar verebilirler. Bu özellikle bebeğiniz erken, önceden var olan bir tıbbi durumdan muzdaripse veya zayıf bir bağışıklık sistemine sahipse doğrudur. Sıcak süt, bakteriler için bir üreme alanıdır.

2. Uygun hazırlık

Emzirmeyi yeniden ısıtma ve yeniden kullanma güvenliği, onu nasıl hazırladığınıza ve sakladığınıza bağlıdır.

Taze sütle bir şişe hazırlayabilirsiniz, yani dört saatten az bir süredir oda sıcaklığında. Başka bir seçenek de buzdolabında veya dondurulmuş sütü kullanmaktır.

Bebekler ılık süt gerektirmez, ancak çoğu bebek bunu tercih eder. Bebeğinize oda sıcaklığında taze süt verebilirsiniz ve benzer şekilde sütü doğrudan buzdolabından kullanabilirsiniz. Bebeğiniz sıcak bir şişeyi tercih ediyorsa, hızlı ve güvenli olan bu ısıtıcılara göz atın!

Favorilerimiz

Kiinde Kozii Şişe Isıtıcı-Kiinde Kozii’nin tasarımı bebeğinizin sağlığını göz önünde bulunduruyor. Şişeleri biraz daha yavaş ısıtır, ancak sadece aşırı ısınma, bebeğinizin gerçekten olmasını istediğiniz anne sütündeki besinleri yok edebileceği için.

Munchkins hızlı şişe ısıtıcı-Munchkin daha sıcak için tek bir şey söylenmelidir; Bir şişeyi 90 saniyenin altında ısıtır. Bu, aç ağlamayı dinlemek için minimum zaman anlamına gelir!

Çoğu annesi buzdolabını veya dondurulmuş sütlerini ısıtır. Bu sütü yalnızca uygun depolama yönergelerini karşılıyorsa ve süresinin süresi dolmadığı takdirde kullanın. Bu, beş günden az ve dondurucuda altı aydan az bir süredir buzdolabında olduğu anlamına gelir.

Sütü ısıtmak için, sıcaktan sıcak suya kadar çalıştırabilir veya bir kasede ılık ila sıcak suya oturmasına izin verebilirsiniz. Su, besinlere ve sağlıklı bakterilere zarar vereceği için sütü kaynatmamalıdır. Aynı nedenle, mikrodalga veya fırında süt ısımamalısınız.

Süt ısındıktan sonra, herhangi bir yağda karıştırmak için girdap yapın ve daha sonra dinlenmenize sıcaklık için bir damla test edin. Sıcaklık iyi hissettiği sürece, süt artık bebeğinize hazır.

3. Artık anne sütü ile ne yapmalı

Bebeğinizi besledin ama hala biraz süt var ve sadece atmaktan nefret ediyorsun. Daha sonra yeniden ısıtmak veya yeniden kullanmak güvenli mi? İşte işler zorlaşıyor.

Emzirmeye karşı öneriler

Çoğu çocuk doktoru ve kuruluş, anne sütunu yeniden ısıtmaya veya yeniden kullanmaya karşı tavsiyelerde bulunur. Süt ısıtıldıktan ve bir bebeğe verildikten sonra bakteriyel kontaminasyon riski yüksektir. CDC, “Bebeğiniz şişeyi bitirmediyse, artık anne sütü, bebek beslenmesinden sonraki 2 saat içinde kullanılabilir. 2 saat sonra artık anne sütü atılmalıdır ”[1].

Benzer şekilde, bugünün ana eyaletleri, “bir şişe anne sütü yeniden ısıtmak güvenli değil” [2]. Bu ifadelerin arkasındaki düşünce, bebeğinizin sağlığı için riske değmez sütü yeniden ısıtmak ve yeniden kullanmaktır. Kalan tüm sütü iki saatlik bir süre içinde atmalısınız.

Diğer yetkililer ayrıca sütü yeniden ısıtmamanız gereken durumları belirtir. Bebeğiniz hastasa, bağışıklık sistemi bastırılır. Herhangi bir kirletici ile sütten gelen kötü bakterilere daha duyarlıdırlar. Süt daha önce dondurulmuşsa, yeniden ısıtmamalısınız (veya yeniden doldurmamalısınız). Bunun nedeni, donma işleminin sütün bakteri savaşı özelliklerini zayıflatması ve kötü bakteri sayısının artmasına neden olmasıdır.

Son olarak, süt açıkça bozulma belirtileri gösteriyorsa, yeniden ısıtmamalısınız veya yeniden kullanmamalısınız. Genel olarak, bu yaklaşım dikkatli olun. Bebeğiniz şişeyi bitirmediyse, kalan sütü kirletici bakterilerle birlikte boşaltmak en iyisidir.

Emzirme için öneriler

Anne sütunun yeniden ısıtılması ve yeniden kullanılması ile ilgili yeterli miktarda verinin olmaması, başkalarının daha önce ısıtılmış süt sunmanın güvenli olabileceğine inanmasına neden olur. Bu ifadelerin sütü yeniden kullanmayı desteklediğini ancak büyük ölçüde tekrar görmezden geldiğini veya tavsiyede bulunduğunu belirtmek önemlidir.ST Yeniden Isıtma Sütü.

Bu kısmen, daha önce beslenen sütün kullanılması gereken zaman çerçevesi nedeniyledir. 2 saat boyunca dışarıdaysa şişeyi atın.

Oda sıcaklığında, şişe iki saatlik pencerede önemli ölçüde soğumamalıdır. Bu nedenle, sütü ısıtmanız gerekmez. Ama hala kullanmak güvenli mi?

Emzirme konusunda uzman görüşleri

Jan Barger, R.N., M.A., IBCLC “Bana göre, bebekle beslenen, kısmen tüketilen ve daha sonra buzdolabında, dört saatten fazla bir süre sonra beslenmek için kullanılabileceği gibi görünüyor. Bu muhtemelen oldukça muhafazakar, ”[3] bakteriyel kontaminasyonun sütün bozulmasına neden olacağı sonucuna varıyor, ancak bunun ne kadar süreceğini bilmenin bir yolu yok.

Emziren Tıp Akademisi, “Bir bebek insan sütü içmeye başladığında, sütte bebeğin ağzından bazı bakteriyel kontaminasyon meydana gelir. Zaman süresi, bebek bardak veya şişeden kısmen beslendikten sonra süt oda sıcaklığında tutulabilir. Bu konuda önerilerde bulunmak için herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Şimdiye kadar ilgili kanıtlara dayanarak, kalan sütü 1 ”içinde atmak makul görünmektedir.

Buradaki ortak iplik, daha önce kullanılan sütü yeniden ısıtmanın ve yeniden kullanmanın güvenli olup olmadığı resmi olarak sonuçlandırmak için çok az çalışma yapılmıştır. Süt donmadığı sürece, bebeğiniz sağlıklı olduğu ve bir ila iki saatlik bir süre içinde kullandığınız gibi, süt güvenli olmalıdır.

Emzirme konusunda ne yapmalısınız?

Sonunda, artık anne sütunuzla yaptığınız şey size kalmış. Her iki görüşü de destekleyen savunucular ve çalışmalar var. Herhangi bir nedenle, anne sütünüzün bebeğinize zararlı olabileceğinden endişe ediyorsanız, onu atmak en iyisidir.

[1]

[2]

[3]

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *