Yani bir ay içinde hareket ediyoruz…

Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

29 gün içinde bu küçük evin hepsine sahip olacağımıza ve tüm ailenin kuzeye gideceğine inanamıyorum. Hoşçakal Sacramento! Merhaba Spokane!

Hayatımın bir sonraki adımı ile ilgili bir ton duygu ile doluyum. Hepsini yazmanın en iyisi olacağını düşündüm ve bloglama benim için çok müthiş bir kaçış. Burada her şeyi yazılı olarak çözebilirim ve biraz beni iyi arkadaşlarla paylaştığımdan eminim.

Wisconsin’den buraya taşındığımızda beş kişilik bir aileydik ve daireler için tüm taşıyıcılar ekibini kullandık. Conan benim en küçüğümdü ve sadece 7 aydı. Oturma odasındaki kanepede onu her gün emzirdiğimi hatırlıyorum. İlk adımlarını burada attı. Bugün Conan mutlu, parlak ve meşgul bir 3 yaşında.

Buraya ilk taşındığımızda Ciara iki yaşına girmişti. Duvarları çekmesinin içeriği ile boyadıktan sonra nihayet bu evde lazımlık eğitimine hakim oldu. Oturma odası, UC Davis Bakım Merkezi’nin meydan okuyan, güçlü istekli küçük kızımı nasıl yöneteceğimi öğrenen yardımıyla saatler geçirdiğim yer. Bugün dört buçuk yaşında eğlenceli, enerjik, sevgi dolu ve sevecen bir.

Bu evde en büyük çocuğumla daha güçlü bir bağ yarattım. Buraya taşındığımızda on bir yaşındaydı. Küçük bir kızdan çarpıcı bir genç bayana dönüşünü izledim. Dans ettik ve küçük oturma odasında Andrew Lloyd Webber’e şarkı söyledik. Onunla birlikte yemek odası masasında bu scrabble kart oyununu oynadığımı hatırlıyorum. Ve elbette erkekler ve arkadaşlar hakkında birçok anne, kızı konuşmayı paylaştık. Bugün 13 yaşında zeki, kibar, yaratıcı ve sevecen bir.

Bir güneş yanığı nasıl bakılacağı ile ilgili

Burası eve tatlı bebeğim getirdiğim ev. Neredeyse bir gecede küçük bir bebekten çok aktif bir yürümeye başlayan çocuğa dönüşmesini izledim. Bu evde onu emzirerek saatler geçirdim. Oturma odası zeminde ilk kez yuvarlanmasını izledim. Ve ordu taramasını yapmaya başladığını hatırlıyorum ve sonra bir ay sonra sürünmeye başladı. Birini döndükten kısa bir süre sonra oturma odasında ilk adımlarını attı. Bugün eğlenceli ve aktif küçük 13 aylık yürümeye başlayan çocuk.

Çocuklar uyuduktan sonra arka bahçede eşimle hafif akşam havasının tadını çıkardığımı hatırlıyorum. Bir bira veya küçük bir kadeh şarabın tadını çıkarırken birbirlerinin şirketinin tadını çıkararak sayısız akşam konuşarak geçirdik.

Burada yaşayan düşkün anılarla birlikte, çok düşkün olmayan bazı anılar var. Bu ev küçük. Ailem büyük ve hala büyüyor. Daha fazla doğum günü ve Noel kutlamaları ile birlikte çocuklar için daha fazla oyuncak geliyor. Ben büyük bir mal hayranı değilim ama çocuklar bir hediye aldığında hayır diyemem.

Endişe sorunlarım var ve son birkaç yıldır bu ev giderek daha fazla dağınık hale geldi. Oyuncaklar her yere dağıldığında duvarlar üzerimde kapandığı için panik ve klostrofobi duygularını kaçırmayacağım. Her şeyi temizlemek için çocuklarıma çığlık atıp bağırmayı hatırlıyorum. Genç kızım her gün kardeşlerini almak zorunda kaldığından şikayet ederdi. Şiddetli kaygı ve panik altındayken, bunu kendim yapma cesaretim yok. Şimdi oyuncaklarının yüzde 80’i kutularda paketleniyor. Endişe seviyem önemli ölçüde düştü.

İlgili Hafta Sonu Yansıma

Arka bahçedeki minik çitleri kaçırmayacağım. Wisconsin’de büyümek, ailemin dönümlük bir evi ve büyük bir açık arka bahçesi vardı. Arka bahçelerinde koşmak ve oynamak için birçok anım var. Bahçenizde çitle çevrili olmadığında, özgür ve hayat dolu hissedersiniz. Komşularla ziyaret, yaz aylarında günlük bir olay haline gelir. Komşularınızın açık bir arka bahçeyle kim olduğunu biliyorsunuz. Büyüdüğümde çocukların bir yere ulaşmak için arka bahçelerden geçmeleri yaygındı. İnsanlar güveniyor ve arkadaş canlısıydı.

Bugün dört yaşındaki kızımın komşu kızla çit arasındaki çıtalarla iletişim kurması gerekiyor. Keşke bu konuda bir şeyler yapabilseydim. Onun mahallede arkadaş olmasını istiyorum ama çit yolumuza giriyor.

Çit de endişemi arttırıyor. O arka bahçede dolaşırken kapalı ve yalnız hissediyorum. Komşularımı tanımıyorum çünkü iletişim çitin ötesinde neredeyse imkansız.

Açık arka bahçelerin sadece orta batı bir şey olduğunu duydum. Eğer bu doğruysa, biraz daha uzun bir süre bahçede çitle yatmak zorunda kalacağım. Umarım bahçemiz bi olurGGER. Sadece zaman gösterecek.

Burada otururken çocuklarımın şirin küçük oturma odasında oynamasını izlerken, bu hareketin ailem için umut getireceğini fark ediyorum. Neyse ki, RentCo taşıma ekipmanı kiralama kullandığımız için hareket en az stresli. Stresli olmama rağmen kendime bunun yeni başlangıcımız olduğunu hatırlatıyorum. Hala yoksulluk çizgisinin hemen altında yaşayacak olsak da gelirimiz artacak. Birkaç ay içinde ailemize başka bir üyeyi ağırlayacağız. Çocuklar yeni okullarda olacak ve umarım nihayet arkadaşlar yapabilir ve evde biraz hissedebilirim.

İlgili Bir evlat edinme ajansı ne yapar?

Bunu forumumuzda tartışın

Bu yazıya bağlantı: Bir ay içinde hareket ediyoruz…

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *