Plasenta Kapsülleme- Anlamanız Gereken 5 Şey

Plasenta kapsülleme, Google’a hiç inanmadığım bir şey, bunu size söyleyeceğim. Hamileliğiniz sırasında karar vermeniz gereken çok şey var. Bunlardan biri plasentanız hakkında yapacağınız şey olacak. Bu konuda da bunalmış hissetmeyin, çok sayıda seçeneğiniz olacak ve yanlış veya ideal bir yol yok. Bir nesil veya daha önce, doktor sadece bertaraf etmekle ilgileneceği için plasenta ile ne yapacağına dair hiçbir endişe olmazdı.

Sonra bazı yıldız anneler, normalde kapsülleme ile plasentalarını yiyeceklerine karar verdiler ve ülkenin dört bir yanındaki diğer yeni anneler beklenmedik bir şekilde meraklı oldular. Şık Annelik Fads Kraliçesi Kourtney Kardashian, onlara “nefis plasenta hapları” olarak bile atıfta bulundu ve hayat değiştirdiklerinden beri koştukları günü korkutup yeni anneler için çok fazla fayda sağladığını belirtti. . Plasentanızı yeme eylemi bilimsel olarak plasentofaji olarak adlandırılır, ancak merhaba, ancak eğlenceli bir kelime olduğunu ve sizi oldukça akıllı hale getirdiğini anlamanız gerekmediğinden değil. Bir adım geri alalım, plasenta kapsülleme bu yıldız anneleri tarafından gerçekten bulunamadı, ancak özellikle Çin tıbbında yüzyıllar boyunca gerçekten izlenebilir.

Henüz yöntem üzerinde yapılmış bir ton araştırma çalışması olmasa da, bunu deneyen ve faydaları kanıtlayabilen çok sayıda annesi var. Yani burada plasenta kapsülleme ile ilgili kararınızı vermek için anlamanız gereken her şey var.

Plasenta Kapsülleme – Bilmeniz Gereken 5 Şey

Plasenta nedir?

Basit olun, plasenta genellikle hamileliğinizi getirirken genellikle bebeğinizin güvenlik ağının yanı sıra yaşam çizgisidir. Besin, atık ve kanın annenin yanı sıra bebek arasında değiştirilmesini sağlar. Harika bebeğinizin doğumundan sonra, uterus da plasenta dışarı atacaktır. Anne sütü üretimini gerçekten tetikleyen plasentanın ayrıldığını anladınız mı? Aynı şekilde, her iki ebeveynin hücrelerinden de üretildiği gibi tek kullanımlık olma işleviyle üretilen tek organ. Oldukça harika şeyler.

Seçeneklerim neler?

Her şeyden önce, doktorunuzla size hangi seçeneklerin sunulduğu hakkında konuşun. Plasentanızı almaya ilişkin politikalar, sağlık tesisine göre değişebilir veya belirtmenin yanı sıra, ne yaptığınız her şeyin mevzuat içinde olduğu ve uygun bakımla yapıldığından emin olmak istediğinizden emin olmak istediğinizdir.

Bu yazı genellikle kapsülleme ile ilgili olsa da, bu kesin sürecin herkes için olmayabileceğini biliyoruz. Bunun muhteşem bir organ olduğuna ve bebeğinizi üretmeye yardımcı olmak için görevini yapmak için biraz kutsal olduğuna inanmak için plasentanızı yemeniz gerekmez. Bazı anneler, bir moda mücevher parçasına, doğum sonrası iyileşmeye yardımcı olmak, hastanede veya evleri için bir sanat parçasına atmak yerine çimlerinde bir ağaçla birlikte dikmek için bir merhem haline getirir.

Plasenta kapsülleme faydaları

Çok daha temel seçenekler olduğunda plasentanızın kapsüllenmesinin tüm güçlükleri ile ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Plasentanızı tüketmenin doğum sonrası sağlığınıza önemli faydaları olması mümkündür. Uzun zamandır bütünsel ve standart tıbbın inancı olmuştur, bunu yapmak, anneliğe kaymayı daha pürüzsüz hale getiren stres azaltıcı hormon seviyenizi artırabilir. Aynı şekilde kanınıza demir seviyelerini geri getirmenize, uterusun doğal büyüklüğüne geri dönmesine yardımcı olmanın yanı sıra süt üretimini uyarmanıza yardımcı olabilir. Genel olarak, sadece yeni bir bebeğin zorluklarını ele almaya hazır olmanın yanı sıra çok daha enerjik hissetmenizi sağlar. Bana bağlı, alabileceğiniz tüm enerjiyi gerektireceksin. Bununla birlikte, daha fazlası, çok sayıda doktorun yanı sıra anneler, doğum sonrası kaygı olasılığını azaltacağının yanı sıra bebeğinizle çok daha iyi bağlanmanıza yardımcı olacağına inanıyor.

Yeni annelerin% 15-20’sinin doğum sonrası depresyon yaşadığını anladınız mı? Onlara umutsuz ve suçlu hissetmelerini sağlayabilir, ancak yalnız olmadıklarını anlamalıdırlar. Plasenta kapsüllemesinin bu canavarı uzak tutacağına dair bir güvence yoktur, ancak olabildiğimiz en mutlu ve en iyi anne olmak adına her şey bir şansa değer. Bebeklerimizin bu dünyaya sağlıklı ve mutlu olduğundan emin olmak için çok şey yapıyoruz, bu kendi zihinsel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için bir şey.

Plasentanız, yapıldığı tüm farklı şeylerden beri size tüm bu avantajları sağlayabilir. Sadece birkaçını listelemek için; Oksitosin, prolaktin, östrojen, testosteron, progesteron, CRH, hemoglobin ve kortizon. Heck’in herhangi bir türü gibi olabilirsiniz, bu yüzden beni sözüme götür. Hepsi size fayda sağlayacak.Plasenta kapsülleme – tam olarak nasıl yapılır ve bilmeniz gereken şeyler

Başlamak için iki seçeneğiniz var. Plasentanızı evde nasıl kapsül edeceğinizi tam olarak keşfedebilir veya sizin için yapacak birini keşfedebilirsiniz. Sadece risksiz olmanız için bunu yapabilen birini keşfetmenizi ve uygun bakımı emin olmayı son derece öneririm. Plasenta kapsülleme ile çok yönlü yöntemlere sahip birçok hastane ve doulas var. BURADA BAZI BAKIMI ALABİLİRSİNİZ: Â

Kapsüllemenizi iyice yapmak için seçtiğiniz sağlık tesisini veya doula’yı araştırın. Maliyetleri 100-200 dolar civarında çeşitlilik göstermelidir, ancak şüphesiz biraz konuma göre değişecektir. Süreçlerini inceleyin ve kişisel standartlarınıza protokolle uyduğundan emin olun. İstediğiniz kadar endişe sormak adil. Onlara çalışma alanlarını sorun, kapsülleme işlemi başlayana kadar soğutulurlarsa, karışımları önlemek için her seferinde sadece bir plasenta ile çalışıyorlar ve ekipmanlarını tam olarak nasıl sterilize edecekler. *** Plasenta kapsüllemesini düzenleyen gerçekten mevzuat olmadığını unutmayın, bu nedenle yakından dikkat etmeniz gerekir. Büyük olasılıkla, diğer annelerin değerlendirmesiyle deneyime sahip olan ve bunu doğrulayabilen birini seçmek büyük bir kavramdır.

Değerlendirmeleri bulmaya çalışmanın yanı sıra süreçlerini araştırmanın yanı sıra, hangi sertifikalara sahip olduklarını inceleyebilirsiniz. Mesleki güvenliğin yanı sıra Sağlık ve Sağlık İdaresi (OSHA), yönergeler belirlemiştir ve bu da başlamak için harika bir yerdir. Sağlık tesisinden veya Doula’ya plasenta kapsüllemenizi gıda işleyicisi yönergelerine uyuyorlarsa yapmasını isteyebilirsiniz, çünkü plasentayı tam olarak tedavi etmeniz gerekir. Aynı şekilde kan kaynaklı patojen sertifikalı birini aramak isteyebilirsiniz. Aramak isteyebileceğiniz diğer sertifikalar Appa veya IPPA’dan.

Seçiminizi yaptıktan sonra, doktorunuzla iyice gözden geçirdiğinizden ve doğum planınıza eklediğinizden emin olun. Doğumdan kısa bir süre sonra hizmetinizi aramanızın yanı sıra oradan ne olursa olsun bakacaksınız!

Kapsülleriniz size bırakılacak veya seçilecek ve bunları almaya başlayabilirsiniz. Hizmetiniz tarafından sağlanan günlük alım, depolama ve yönetme politikalarına uyun. Stressiz (tamam, gerçek oluyorsak belki daha az stresli) zaman!

Aynı şekilde keyif alabilirsiniz!

Mutlak Mutlaklar! Bebek için bir sağlık tesisi çantasında ne paketlenmeli!

En İyi Bebek Yemek Makinesi – Mevcut En İyi Tasarımların 7’si!

Daha sonra PIN – Plasenta Kapsülleme Hakkında Anlamanız Gereken 5 Şey

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *