Çocuğunuzu araçta risksiz tutmak

paylaşım bakıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Çocuklar dahil kazaların% 61’inin evden 10 dakikadan az olacağını mı biliyor muydunuz? Bu, bir anne olarak, inanmayı sevmememiz için endişe verici bir gerçektir. Araç koltuğu güvenliği, genç çocuklu haneler için olduğu gibi ailemiz için en önemli endişedir. 18-24 Eylül, Araçlar’da çocuk güvenliği konusunda farkındalığı arttırmak için üretilen bir hafta olan Ulusal Çocuk Gezgin Güvenlik Haftasıdır. Araçtaki çocuklarımızla her zaman risksiz olmayı hedefleyebilirken, yoldaki diğer tüm sürücüler de aynı şeyi yapmaz. Çocuklarımızı arabada mümkün olduğunca risksiz olarak tutmak için ebeveynler olarak görevimizdir. Sürekli anlayış, çocuğunuzu güvende tutmaya yardımcı olacaktır.

Çocuğunuzun arabada risksiz olmasını sağlamak için ne yapabilirsiniz?

Çocuğunuzun uygun koltukta olduğundan emin olun. Çocuklar çabuk büyür. Çocuğunuzun araç koltuğunun özelliklerini sürekli olarak bilinçli olun, çocuğunuzun mevcut birini aşmadan önce yeni bir araç koltuğu için satın almaya başlayın.

Arka ön yüz ile uğraşmak mı? Standartlar, çocuğunuzun en az 2 yaşına kadar olana kadar aralıklı olması gerektiğini belirtiyor. (Kaynak: Chicco’nun Courtney Barry *)

Koltuk düzgün bir şekilde güvence altına aldı mı? Yalnızca araç koltuğu için yön el kitabına uymanız gerekmiyor, aynı zamanda araç koltuğu kurulumuna ilişkin aracınızın el kitabını da kontrol etmelisiniz. Aynı şekilde, aracınızı, araç koltuğunu bir bölgesel makamlar istasyonuna götürmek ya da araç koltuğu kurulum kontrolü için sonlandırma istasyonuna almak için harika bir konsept de geçerlidir.

Askıları çocuğunuzu düzgün şekilde şekillendirir mi? Yeterince sıkı mı? Kayış gereksinimi yukarı veya aşağı hareket ettirilecek mi? Ayrıca, kayışların, ayarladıktan sonra araç koltuğuna düzgün bir şekilde sabitlendiğinden emin olmak için kontrol edin.

Yeni babaların tamamlanması gereken 6 önemli görev

Her yolculuk sayılır *. Çocuğunuzu arabada risksiz tutun.

Chiccoshop.com Infographic nezaket

* Kaynak: Chicco

Bu yazıya bağlantı: Çocuğunuzu arabada risksiz tutarak

0/5

(0 Değerlendirme)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *