Ulusal Demiryolu Müzesi’nde

bir gün sonra Ulusal Demiryolu Müzesi’nde bir gün dışarı

Mayıs ve yağmur yağıyor… yine. Dışarıdaki birçok ebeveyn gibi, hava soğuk ve allıkça dışarıda çocukları eğlendirmek için bir mücadele buluyoruz. Ağladığını duyduğum başka bir yumuşak oyun değil. Seninleyim, tush’umu yastıklayabileceğim çok fazla slayt ve top çukuru var. Ah.

Yorkshire’daki en sevdiğimiz ‘Yağmur Yağmurları’ yerlerinden biri Ulusal Demiryolu Müzesi (ve 11 yıl boyunca yaşayan bir tren sevgilisi bile değilim) ama bu müze tümü için tamamen büyüleyici aile ve ücretsiz.

Müzede tam anlamıyla yüzlerce demiryolu aracı var ve güneş nihayet parladığında açık havada açık tren yolculuğu var ve içeride yürüyebileceğiniz diğer trenlerle birlikte fütüristik Japon mermi treni gemisinde gözlü gözlü. Oliver, on kez, hala trenlerin neden hareket etmediğini soruyor ve bilet koleksiyoncusu gibi davrandığında ve biletlerini istediğinde gemideki başkalarını güldüremiyor!

Bu kadar büyüleyici olan, Hamilton’un görkemli Düşesi ve Kraliyet trenlerinin çarpıcı zenginliği de dahil olmak üzere dev salonlarını tren ve demiryolu efsaneleriyle dolu dev salonlarını keşfederek York’un tek ulusal müzesinde 300 yıldan fazla tren tarihine nasıl yaklaşabileceğinizdir.

Seyahat etmeyi nasıl isterdim biliyorum! Müzenin etrafında noktalı eski valizler, kuş kafesleri ve şekerleme makineleri ile birlikte tren sanatı ve posterleri sergileyen galeriyi de seviyoruz.

Hatta atölyede işyerinde mühendisleri izleyebilir, depoda gizli hazineleri ortaya çıkarabilir ve minyatür demiryolu sürüşleriyle birlikte açık hava oyununun bulunduğu açık alanda izler yapabilirsiniz.

Her hafta sonu ve okul tatillerinde çocuklar, bilim şovları, hikaye anlatımı, buhar sürüşleri, zanaat aktiviteleri ve özel etkinlikler dahil olmak üzere eğlenceli bir etkinlik programının tadını çıkarabilirler, bu nedenle ziyaretinizi planlamak için web sitesine göz atın.

Mayıs Yarım Dönem 2013, tüylü, pullu, tüylü ve kabarık her şeyi ve demiryollarımızla nasıl ilişkili olduklarını keşfetmeyi sağlayan hayvan temalıdır. Çalışma demiryolu hayvanları, raylarda taşınan yaratıklar ve hatta gizli duraklar olan ürpertici taraklar hakkında bilgi edinme fırsatına sahip olacaksınız! Müzeyi herkese şiddetle tavsiye ederim!

Fotoğraflar © Peter Broadbent.

En çok satan kitabımı ciltsiz veya sesle satın alın

İlk kitabım, işte ve evde hayatta kalmak ve gelişmek için rehberim ve dijital bir işletmenin nasıl oluşturulacağı veya güvenle çalışmaya nasıl döneceğine dair fikir sunuyor.

MUMBOSS: Dürüst Annemin Hayatta Kalma ve İşyerinde ve Evde Gelişme Kılavuzu (İngiltere 2. Baskı)

Amazon’da veya Audible’da mevcut

Çalışan Anne: İş yerinde ve evde hayatta kalma ve gelişme rehberiniz (ABD/Kanada Sürümü)

8 Eylül 2020’de mevcuttur. Amazon’da şimdi sipariş

Okuduklarınız gibi mi? O zaman neden Vicki’yi Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest ve Instagram’da takip etmiyorsunuz?

Asla bir gönderiyi kaçırmayın!

Yeni blog yayınlarım, blog ipuçları, etkinlik davetiyeleri, yarışmalar ve yeni kitabım hakkındaki haberleri paylaştığım haftalık e -posta bültenim için Donestmum’a abone olun. Kişisel verilerinizi asla üçüncü taraflarla paylaşmam.

FacebooktwitterpinteresTemailtumblrshare

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *