Tempolu şişe beslemesi – Anlamak için gereken her şey

Ebeveyn olmak tamamen modifikasyonlara ve geçişlere uyum sağlamakla ilgilidir. Kilometre taşları, yaygın olarak belirtildiği gibi, bebeğinizin bilişsel, gelişimsel ve motor becerilerindeki önemli değişikliklerdir. Gece ile uyumaktan oturmaya kadar, kilometre taşları hem bir bebek hem de ebeveynler için ilginç değişimlerdir. Sadece emzirilen bebekler için önemli bir kilometre taşı şişe beslemesine geçiştir. Sadece emziren bir bebeğin şişe beslemesine geçmesini gerektirebilmesinin birçok nedeni vardır. Hızlı şişe besleme, hem bebek hem de anne için bu modifikasyonu kolaylaştıran bir yöntemdir.

Tempolu şişe beslemesi nedir?

Hızlı şişe besleme, bebeklerin emzirmeden bir şişe ile yemeye yardımcı olmak için kullanılan bir tekniktir. Bu yöntem, emzirmeye benzer şekilde süt akışını taklit eder ve düzgün bir geçiş sağlamaya yardımcı olabilir. Emzirme Mamas’ın bildiği gibi, sütün göğüs akışı bir şişeninkinden son derece farklıdır. Bebeğinizi rahatça değiştirmeye yardımcı olmak için sunulan birçok şişe var. Bununla birlikte, tempolu şişe besleme yöntemini kullanmak, bebeğinizin bu yeni beslenme yönteminde değişmesine yardımcı olabilir.

Bu teknik, bebeğinizin, emzirmeye son derece benzeyen dolu olana kadar içmesini sağlar. Bu yöntemi kullanarak, bebeğiniz şişeyi hemen yüzeymeyebilir. Bununla birlikte, siz ve bebeğiniz tutarlı bir beslenme rutini oluştururken, doğru hizmet verdiğiniz süt miktarını nasıl değiştireceğinizi tam olarak anlayacaksınız.

Bebeğe tempolu şişe besleme nasıl tanıtılır

Bebeğinizi beslemeye başlamanın ilk adımı doğru şişeyi keşfetmektir. Bebeklere “doğal” bir his veya meme ucu pazarlayan birçok farklı marka var. Gerçek şu ki, her bebek farklı olduğu için, doğru şişeyi keşfetmek hatalı ve hatayla ilgili olabilir. Çok fazla şişe var, aynı zamanda doğru olanı keşfetmeye çalışırken ezici olabilir. Tıpkı her yeni süreç ve kilometre taşı gibi, sabır bir zorunluluktur. Bebeğim ve kendim için, Tommee tippee to Nature şişesi bizim için en iyi çalıştı. Sadece kendimi gibi hissettiren bir meme ucuna sahip olmakla kalmadı, aynı zamanda bir anti-anti-valf var. Aynı şekilde temizlemesi süper basitti, bu önemli bir artı!

Bebeğinizin ipuçlarını takip etmek

Şişenizi seçtikten sonra başlama zamanı! Şişe beslemesi olduğunda bebeğinizin açlık ipuçlarına ilgi göstermek son derece önemlidir. Bebeğiniz, dudaklarını şaplak atarak, başlarını göğüslerinize doğru çevirerek (köklenme olarak da anlaşılarak) veya doğrudan ağlayarak açlık göstergeleri gösterecektir! Hızlı şişe besleme, zamanlanmış bir programdan ziyade aç olduklarında bebeğinizi beslemek etrafında merkezlenir.

Bebek yemek yemeye hazır olduğunda, onları dik bir konumda, hafif bir eğimde tutun ve şişeyi bebeğinize teklif edin. Bu kolik önlemeye yardımcı olabilir. Bebeğin dudaklarındaki şişeye hafifçe dokunmaya çalışabilirsiniz. Bebeğiniz genellikle aç kalırlarsa, ağzını ve “mandal” ı şişeye açarlar.

Bebek kilitlendikten sonra, tempolu şişe besleme tekniğinin devreye girdiği yer burası. Şişeyi yatay bir konumda tutarak, bebek süt akışını kontrol eder. Sütün anne sütunun akışına benzer şekilde meme ucuna ulaşmasına izin vermeyerek akışı değiştirmeyi deneyin. Bir emzirme seansını mümkün olduğunca taklit etmeye çalışın, bebeği farklı bir tarafa değiştirmenin yanı sıra bir mola için durmalarına izin verin. Bu sadece göğsünden şişeye geçişe yardımcı olmakla kalmaz, ancak tempolu şişe besleme yöntemi, bebeğinizin dolu olduklarında kabul etmelerine yardımcı olacaktır, ki bu da kapalı bir yumruk açarak, uykuya dalarak veya şişeyi tamamen sağlayarak göstereceklerdir. .

Sabır anahtardır

Emzirmeye benzer şekilde, bebeğinizin bir oturuşta bir şişeyi yutmasını beklemeyin. Sabır bu yöntemle hayati önem taşır, çünkü sadece yeni bir süreç değil, aynı zamanda emzirmeyi mümkün olduğunca taklit etmek, özellikle de sadece emzirmeden şişe beslemeye geçiyorsanız. Bebeğiniz hemen şişeye çıkmadığında sinir bozucu olabilir. Gerçekten aç oldukları ipuçlarını sağlamak için farklı bir şişe denemeyi veya bebeği beklemeyi düşünebilirsiniz. Bebeğinizin düzgün veya yeterli yemediğine dair endişeleriniz veya endişeleriniz varsa, çocuk doktorunuza veya emzirme danışmanınıza danışmanızı öneririz.

Tempolu şişe beslemenin faydaları

Bir annenin bebeğini şişeleri kullanmak için değiştirmek için tempolu şişe besleme tekniğini kullanmayı düşünmesi için birçok neden vardır. Hamilelik izninde bulunduktan sonra işe geri dönmesi gereken ve sadece emziren bir anne için, Prov’a anne sütünü pompalamayı düşünebilir.Bebeğini uzaktayken ide, bebek başkasının bakımında bırakıldığında bir şişeye geçiş gereklidir.

Değerli sütü boşaltmayın

Hızlı şişe besleme, formülle beslenen bebekler için de mükemmeldir. Daha çok “bebek liderliğindeki” bir teknik olduğu için, bu teknik bebeği aşmaya veya yetersiz beslemeye yardımcı olur. Hem formül hem de anne sütü son derece değerlidir. Sadece bebeğin büyüyebilmelerinin yanı sıra büyüyebilmelerini sağlamak için yeterli besin elde ettiğinden emin olmak istemezsiniz, ancak tempolu şişe beslemesi de benzer şekilde, herhangi bir değerli sütü boşa harcamadığınızdan emin olmak için bebek. İlk başta süt servis ettiğiniz veya altında olduğunuz bazı örnekleriniz olabilir, ancak tempolu şişe beslemenin birçok faydasından biri, bebeğinize özel olan ve sonuçta tam olarak ne kadar olduğunu anlayabilmenizdir. Dolu olmadan önce gereksinim.

Emziren tedarikinizi anlamak

Tempolu şişe besleme, emziriyorsanız süt arzınızı anlamanıza yardımcı olabilir. Bebeğinizi aşırı besliyorsanız, ek sütü içerecek şekilde pompalamak zor olabilir. Bununla birlikte, bebeğinizin süreci yönlendirmesini sağlayarak, tam olarak ne kadar süte ihtiyaç duyduklarını çok daha iyi anlayabilirsiniz. Bu, bir arzın yanı sıra talep esasına da benzettiğiniz için doğru miktarı pompalamanıza yardımcı olacaktır.

Tempolu şişe besleme kolik önlenmeye yardımcı olur

Tempolu şişe besleme yöntemini kullanmanın aynı şekilde kolikleri önlemeye yardımcı olabileceğini anladınız mı? Evet, bunu kontrol ettin! Uygun konumlandırmayı kullanarak bebeğiniz yemek yerken daha az hava yutacaktır. Bu nedenle bebeğiniz için daha az gaz ve rahatsızlık üretiyor (ve daha fazla uyku!).

Bağlamanın yararı

Hepimizin bildiği gibi, emzirme, bir anne ve bebeği arasında samimi ve benzersiz bir deneyimdir. Babalar, büyükanne ve büyükbabalar ve diğer bakıcılar da aynı şekilde bebekle bağ kurmak isteyebilirler ve tempolu şişe beslemesi bunu yapmak için mükemmel bir yöntemdir. Hızlı şişe besleme emzirmeyi taklit ettiğinden, diğer bakıcılar bu beslenme süresini bebekle bağ üretmek için yöntemleri olarak kullanabilirler.

Gelecekteki birçok kilometre taşından biri

Tempolu şişe, bebeğinizi gelecekteki birçok kilometre taşından birine ulaşmaya kaydıran bir işlemdir. Bebeğinizin ipuçlarını ve sabrını anlamak öğrenmeye değer bir beceridir, sonuçlar ve faydalar tamamen buna değer. Hızlı şişe besleme assistleri gelecek için sağlıklı beslenme alışkanlıkları oluşturur ve aynı şekilde diğerlerine bebekle (ancak tam olarak değil), emzirme sırasında bebek bağı yöntemine (ancak tam olarak değil) yardımcı olabilir. Büyük şanslar yanı sıra, bebeğinize göstereceğiniz diğer tüm kilometre taşlarının tadını çıkarın!

Besleme konusunda bazı endişeleriniz mi var? Bunları yorumlarda listelemekten çekinmeyin! Ayrıca, çaylak anneler Facebook grubumuzu inceleyin, deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz, tavsiyelerde bulunabileceğiniz ve hatta bir anneye daha yardımcı olabileceğiniz mükemmel bir anneler grubudur!

Sevebileceğiniz diğer makaleler:

Gassy Bebekler için En İyi Formül [5 göbek yatıştırıcı seçenekleri!]

Gece sütten kesme; Tam olarak nasıl düzgün bir geçiş yapılır

Baba için En İyi Bebek Taşıyıcıları ”“ Stil ve Konforlu 10 Seçenek

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *