Wendy Snyder’ın şefkatli bir öz-kontrol zihniyetini

kısa makaleyi kucaklamak

Ebeveynlerin olumlu ebeveynlik tekniklerini keşfettikleri ve yürüttükleri için en önemli zorluklardan biri, bize çığlık atan eski kurum cezası zihniyetini bırakmaktır: “Gençlerimizin daha iyi davranmasını sağlamak için satın alırken, ilk önce onları hissettirmeliyiz daha kötüsü”.

Son on yılda, hane halklarının kendi kendine kontrol zihniyetini geride bırakmanın yanı sıra etkili, şefkatli ve zarafet dolu öz-kontrol araç setleri geliştirmesine yardımcı oldum. Size öz-kontrolün çalıştığına dair tamamen kesin olarak söyleyebilirim ”¦ ancak ancak ceza zihniyetine kaçabiliyorsanız. Verilmiş, bu yapmaktan daha basittir.

Öz-kontrol zihniyeti nasıl kabul edilir

1. Geleceğe ve geçmişe odaklanmaya adayın

Ceza ve disiplinle ilgili olduğunda, ikisi arasındaki farka bir göz atarak başlamak mükemmeldir.

Ceza geçmiş hatalar, intikam, geri ödeme ve çile (yani, cezai suçu iyi şekillendirdiğinden emin 2 yıl hapis cezası, şimdi dersini keşfedecek.)
Disiplin gelecek için eğitime dayanmaktadır, yeni becerilere rehberlik etmek ve sürekli pratik yapmak. (Yani vay, her gün egzersiz yapmak ve sağlıklı yemek için erken kalkmak için öz kontrol ilham verici ve sonuçlarını alacağınızdan emin!)

Tercih ettiğiniz Olimpik sporu ve hayatlarını sporlarında en iyisi olarak eğitmeye adayan sporcuları düşünün. Gençlerimizi gelecek için eğitmek, onlara “nasıl yapılır” talimatı vermek ve onlara yöntemi tutarlı bir şekilde yapmak istiyoruz.

Yarın ve gelecek hafta onlar için vizyonunuzun ne olduğuna ve dün ne kadar korkunç olduklarını ve korku içinde çevrimiçi olmadıkları sürece asla değiştirilmediğiniz endişenize odaklanın. Güçlenmiş hissedeceksiniz, güçlenmiş hissedecekler, geleceğe odaklanarak çok daha iyi uzun süreli sürdürülebilir sonuçlar göreceksiniz!

2. Kendinize sorun, gençlerimin ne öğrenmesini istiyorum?

Çok sayıda hane, “ailem beni iyi olduğum gibi arttırmak zor” ya da “şükürler olsun, ailem beni zorlaştırdı, aksi halde asla öğrenemezdim” diye inanmak için gerçekten sıkışıp kalıyor.

Uyarı, bu tür bir inanma sizinle uğraşabilir.

Soru: Çocuklarınızın büyüdüklerinde “iyi” olmasını istiyor musunuz? Yoksa yüksek benlik saygısı ve mükemmel ilişkileri olan gelişmelerini, sağlıklı yetişkinleri mi istiyorsunuz?
Soru: Kendinize sorun: “Ceza Modeli” nden büyüyen ne keşfettim?

Çoğu insan, dürüst oldukları takdirde, “Ailemden korktuğunu keşfettim ya da başını belaya sokmaktan korktum”, “Kardeşimle bir şeyleri saygıyla çözmeyi keşfettim” ya da “Kendini keşfettim -Üzgün ​​hissettiğimde veya incindiğimde kontrol et. ”

Motive eden nedir?
Şimdi, bir ceza tasarımının gençlerin ebeveynleri dinlemesini sağlamak için bir motivasyon kaynağı olduğunu reddetme yok, ancak bunun birincil motivasyon aracı olmasını mı istiyorsunuz? Sadece “senden korkmayı öğrenmek ya da elektroniklerinin yol ele alınmasından korkmayı öğrenmek” yerine, şöyle şeyleri keşfetmelerini tercih etmezsiniz:

Vücutlarına bakmaya öncelik vermek için (risksiz bir yerde caddeyi geçin, bisiklet kaskı kullanarak, elinizi risksiz kalmak için büyük bir otoparkta tutarak)
Kendilerine ve kim olarak geliştirildiklerine saygı gösterin – kibar, sevgi dolu, sabırlı, güvenilir, hesap verebilir
Kardeşlerle ve iyi arkadaşlarla tam olarak nasıl hissettikleri ve ne istedikleri ve itme/vurma konusunda konuşmaya güvenmek
Çatışmaları, insanları yoluna girmeye zorlamadan veya korkutmadan barışçıl ve verimli bir şekilde çözün

“Gençlerimin ne öğrenmesini istiyorum?” kendinize sormak ve odağınızı yeniden düzenlemeye yardımcı olmak için çok güçlü bir şey!

3. Kendinizi dalga boyunuzdaki insanlarla kuşatın

Tıpkı bütün gün dondurma yiyen insanlar tarafından kuşatılan insanlar tarafından kuşatıldığınızda sağlıklı beslenmenin zor olduğu gibi, çok daha fazla şey keşfetmeye sıfır faiz oranına sahip insanlar tarafından kuşatıldığınızda pozitif ebeveynliği yönetmek zordur. Gençleri bütünlükle yetiştirmek için çağdaş yöntemler hakkında!

Eğer sizseniz boşta oturma. Mentorlar, eğitimciler, arkadaşlar, hane halkı üyeleri, meslektaşları veya olumlu ebeveynliğin Freakin Jam olduğuna inanan komşuları bulun ve onlara yakın olun.

4. Zihninizi Yeni Verigate ile kendi kontrol edin

Bu tür ifadeleri belirterek kendinizi ne kadar yakaladınız:

Seninle çok bitirdim!
İşte bu, bitti.

Güven bana, eğer bunlar birçok kez sonlandırılmış gibi ağzınızdan uçarsa yalnız değilsin. Sizinle en iyisiyim, ancak yıllar boyunca fark ettiğim şey, bu tür ifadelerin toksik olması ve ebeveynlik yürüyüşlerimizde olumlu değişiklik üretme yeteneğimizi felç etmesidir.

Bu yüzden dur. Kendinize bittiğini söylemeyi bırak. Bitirmedin, asla bitmeyeceksin. Gençlerimizi bir gezegene daha gönderemeyiz. Onlar yaşam için bizim.RKS uzun vadeli. Hiçbir yere gitmiyorlar ve yaşam becerileri oluşturmalarına yardımcı olmak bizim görevimiz.

Bunun yerine, bazı yeni sağlıklı/doğrular üretin:

Hala bu dersi keşfediyoruz ve alana kadar sunmayacağız.
Beynimin kırmızıya döndüğünü hissedebiliyorum, soğuması için bir saniye ihtiyacım var.
Bununla başa çıkamayacağımdan korkuyorum, ancak yapabileceğimi anlıyorum.
Sürece güvenin, derin nefesler, size bütünlük kiddo ile talimat vermek için hedefime adanmışım.

5. Niyetinize güvenin

Bir şeyleri arttırdığınız yöntemden farklı bir şekilde yapmak, cesaretin yanı sıra bağırsaklar da gerektirir. Birçok kişi kasten acı verici nesil döngülerini kırmayı seçiyorsunuz, böylece hayallerinizin ev geleneğini geliştirebilirsiniz ve bazı durumlarda hoş olmayan duygular veya “kendi yolumu seçerek kendi ebeveynlerime saygısızlık ediyorum?”

Yanıt hayır!

Kendi yolunuzu seçerek ve sadece “size yapılanları yapmak” veya “diğer herkesin yaptıklarını takip etmek” yerine kendi kalbinize uymayı kasıtlı olarak seçerek çok sayıda nedenden ötürü onurludur.

Siz ve çocuklarınız için onurlu. Desteklenmeye ve ahlaki pusulanızla hizalandığını düşündüğünüz yöntemi yürümeye layıksınız.

Bana güvendiğinden beri aileniz için onurlu olan aileniz, kendi ayaklarının üzerinde tam olarak nasıl duracağını anlayan ve inandıkları şeyden uzun süre duran yetişkinlere dönüşen gençleri yetiştirmek istedi. Cesur ve hazırlanan yetişkinlere dönüşen gençler İnanılmaz bir şey geliştirmek için zor iş koyun.

Amacınız, çocuklarınızı, eşinizi ve ebeveynlerinizi içeren ailenize saygı göstermek ve “yeni bir yol” keşfederek ¦ Dürüstlük ve uzun vadeli etkinlikle öğreten şefkatli bir öz kontrol yolu, herkese saygı duyuyorsunuz ve Harika bir görev yapmak.

Hoşçakal Ceza Zihniyeti

Merhaba, öz-kontrol zihniyetini önemsiyor! Size güveniyoruz, sizi onurlandırıyoruz ve evimizin gelişebilmesi için yayılmanıza izin vermeye adadık! Hala bugüne kadar mücadele ettiğim için anlıyorum.

8 yıl önce, olumsuz, yenilgi düşünceleri günde 30 kez kafama girecekti, çünkü son derece güçlü iradeli bir kızla yürümeye başlayan çocuğun sayısız zorluğunda geziniyordum.

Düşünceler:

Bu genç deli ”” 10 seviye türüne ihtiyacı var
Tanrım, bu zihniyeti hızlı bir şekilde düzleştirsek iyi olur ya da istediği her şeyi yapabileceğine inanacak
Çalışmıyor, korku, güç, ceza ile daha da zorlanmalı
Harika, tam burada tekrar gidiyoruz, bu sefer onu gerçekten korkutmak için ne yapabilirim, böylece son olarak durur?

Şimdi? Tanrı’ya teşekkürler, bu olumsuz zehirli düşünceler arasında, belki de haftada 2 veya 3 kez arasında çok az ve daha hafif:

“Ah adam çocuk, şimdi beni en çok öldürüyorsun evlat,” ya da “Bazı durumlarda seni bir sonraki tatilimize götürmem gerekirse endişe duyuyorum.”

Bu yüzden kesinlikle bazı önemli gelişmeler yaşadım, ancak hala bir insan annem (en son kontrol ettiğimde), bu otomatik olumsuz düşünceler beni bir süredir hala rahatsız ediyor!

Yazar hakkında:

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *