Sınıfta saygı

Paylaşım bakıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Ben bir öğretmenim, olduğu gibi son on yıldır (bu kadar uzun sesler). Benimin büyük bir evcil hayvan peeve olan bir şey ve meslektaşlarımın çoğunun, sadece öğretmenler için değil, kendileri için de kendi öğretmenler için yeterli saygı duymayan öğrencilerdir.

Saygı, bu yıl okulumuzun odak noktasıdır. Hristiyan bir okulu olarak, birincil şey Tanrı’ya saygı duyuyor, ancak aynı şekilde öğretmenlere, diğerlerine, hem de kendi sözcükler halinde değil, eylemlerde değil.

Öğrenciler öğretmenlere saygı duyma gereksinimi. Onlar sınıftaki otoritedir, ayrıca bir öğretmen olarak yol tarif etmenin yanı sıra, öğrencilerin anında sızlanmasının yanı sıra korunmaya başlaması için çok ızgara. Dürüst olmakla birlikte başkalarına saygı duymaları gerektiği – ancak aynı şekilde dürüst olsalar bile, incitici şeyler söylemekten kaçınırlar. Aynı şekilde kendilerine saygı duymaları gerekmektedir, bu da en iyi çabaları ne olursa olsun, ihtiyaç duyduğunu gösterir.

Sonuç? Daha mutlu öğretmenler, daha başarılı öğrenciler ve daha az çağrı evi. Yani tam olarak nasıl, ebeveynler olarak, instill saygılı olarak nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Her şeyden önce, nasıl göründüğünü açıklayın – bunu tasarlayın. Başkalarıyla sinirliyseniz, bu tür hayal kırıklıklarını, kendiliğinden olduğu kadar isteğe bağlı olarak ortaya çıkarır. Çocuklarınızın, sizin hayatınızdaki diğer yetişkinlerin yanı sıra, denetçilerinizle birlikte etkileşimlerini etkileşim kurmasını veya açıklamasını sağlayın. İkincisi, neden önemli olduğunu açıklayın. Çocuklarınız okulda yapmak için gereken her görevi sevmese de, hala en iyi şekilde denemelerinin, en iyilerinin en iyisini yapmaları önemlidir – ancak bu sınıfta değil, aynı şekilde gelecekteki öğrenme için önemli becerileri keşfetmek. Tüm sınıf arkadaşlarını sevmeyebilirler, ancak çatışmaları saygılı bir şekilde ele almayı keşfetmeyi zorunlu kılar. Sonunda, çocuklarınızın öğretmenlerine sorun. Büyük bir davranış meselesi olmadıkça ortaya çıktıkları bir şey olmasa da, görünüşte küçük bir şeyin ne kadar büyük olduğunu tam olarak ne kadar büyük bir şey yapabileceğini duymanızı şaşırtabilir.

Bu Mesajın bağlantısı: Sınıfta Saygı
Evinizdeki en pahalı eşyaların 5’inden 5’i

0/5

(0 Değerlendirme)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *